Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Sidi Bou Said - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Sidi Bou Said a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Severozápadným smerom od Sidi Bou Said leží letovisko Gammarth. Tunajšie pobrežie sa nazýva Raouad.. Pre turistov je však atraktívne najmä Bizertské jazero, ktoré  bolo v minulosti sladkovodné. Avšak neskôr bolo jazero spojené s morom.

Kúsok od Bizerte sa nachádza stará, pôvodne púnska, lokalita. V minulosti sa jednalo o významný rímsky prístav, ktorý svojim vplyvom dlho súperil s Kartágom. V súčasnosti tu sú k videniu rozvaliny a rímske budovy, dokonca aj trochu zachovalejšej než Kartágo.

Obľúbené je aj Lac Ichkeul. Je to väčšie jazero. No turisticky je zaujímavý predovšetkým miestny park, ktorý je situovaný na úpätí vyhasnutej sopky. Na jazere má zimovisko obrovské množstvo vtákov, a tak je Lac Ichkeul chránenou rezerváciou.

Sidi Bou Said sa dá zájsť aj do hlavného mesta krajiny, do Tunisu. Pre milovníkov histórie je v meste otvorené zaujímavé múzeum Bardo, kde sa dá dozvedieť veľa o architektúre použitej v Kartágu.

Obľúbeným návštevným miestom dovolenkárom je predovšetkým Kartágo. Kartágo je jedno zo severných predmestí Tunisu. Kartágo bolo staroveké, pôvodne fenické mesto, založené vysťahovalcami z Týru v roku 814 pred Kr.. Najväčšou atrakciou sú ruiny resp. zvyšky základov Antóniových kúpeľov postavených okolo roku 160 s rozlohou okolo 18 000 m2, ktoré sú zo severnej strany obkolesené prezidentským palácom.