Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Sidi Bou Said - Turistické zaujímavosti

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Kaviareň Nattes sa nachádza pri studni, ktorej voda má liečivú silu. Široké schody lemované pitoresknými bielymi domčekmi vedú priamo k po stáročia obľúbenému mestu na stretávky – ku kaviarni Nattes. Je zriadená v tradičnom tureckom štýle. Meno jej dali Francúzi.

Zvlášť útulne je v kaviarni potom, ako odcestujú turistické autobusy. Potom sa tu stretne domáca mládež a s niekoľkými cudzincami sa zabáva až do ranných hodín. Fajčia sa tu vodné fajky, ktorých jazmín vonia po celom okolí.

Miestni obyvatelia platia tretinové poplatky za rôzne podujatia. Ak však dovolenkár prenocuje, dostane znížené sadzby.
 
V okolí kaviarne je značný počet obchodíkov zameraných na predaj suvenírov. Obľúbené sú modrobiele vtáčie klietky upletené z drôtu.

Napravo od kaviarne vedie cesta k tradičnému nákupnému centru Nougat, z ktorého je nádherný výhľad na Tuniský záliv a na vilu baróna d´Erlangera. Bolo v nej zriadené múzeum.

Početnými schodmi z pohoria prejdú dovolenkári do prístavu. Ráno čakajú kupci na príchod rybárov, od ktorých zásobujú morskými produktmi reštaurácie a ženy v domácnosti.

Lov rýb nie je hojný a tak každá rodina musí skromne hospodáriť s obživou.

V apríli 1914 sa tu zastavili na svojej legendárnej študijnej ceste maliari Paul Klee, August Macke a Louis Moilliet.

Interkultúrne rozdiely a jedinečné svetlo Severnej Afriky ich inšpirovalo k namaľovaniu akvarelov a stovkám škíc. Maliari navštívili i Hammamet a Kairouan, kde vznikli ich najznámejšie diela.