Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Tunis - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Hlavné mesto Tunis a jeho okolie ponúka vhodné podmienky pre absolvovanie príjemných výletov. Už samotné letovisko  ponúka veľa zaujímavostí. Obľúbeným návštevným miestom dovolenkárom je predovšetkým Kartágo. Kartágo je jedno zo severných predmestí Tunisu. Kartágo bolo staroveké, pôvodne fenické mesto, založené vysťahovalcami z Týru v roku 814 pred Kr.. Najväčšou atrakciou sú ruiny resp. zvyšky základov Antóniových kúpeľov postavených okolo roku 160 s rozlohou okolo 18 000 m2, ktoré sú zo severnej strany obkolesené prezidentským palácom.

Tunisu sa dá dostať aj do neďalekého malebného mestečka Sidi Bou Said. To láka svojimi historickými pamiatkami. Má však aj pekné malé biele domčeky postavené na svahu s modrými doplnkami.

Severným smerom od Tunisu leží letovisko Gammarth a neďaleko sa nachádza aj starý a dôležitý prístav Bizete. Pre turistov je však atraktívne najmä Bizertské jazero, ktoré  bolo v minulosti sladkovodné. Avšak neskôr bolo jazero spojené s morom.

Obľúbené je aj Lac Ichkeul. Je to väčšie jazero. No turisticky je zaujímavý predovšetkým miestny park, ktorý je situovaný na úpätí vyhasnutej sopky. Na jazere má zimovisko obrovské množstvo vtákov, a tak je Lac Ichkeul chránenou rezerváciou.

Kúsok od Bizerte sa nachádza stará, pôvodne púnska, lokalita. V minulosti sa jednalo o významný rímsky prístav, ktorý svojim vplyvom dlho súperil s Kartágom. V súčasnosti tu sú k videniu rozvaliny a rímske budovy, dokonca aj trochu zachovalejšej než Kartágo.