Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Bizerte - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Bizerte a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Juhovýchodným smerom od Bizerte leží letovisko Gammarth. Tunajšie pobrežie sa nazýva Raouad.. Pre turistov je však atraktívne najmä Bizertské jazero, ktoré  bolo v minulosti sladkovodné. Avšak neskôr bolo jazero spojené s morom.

Kúsok od Bizerte sa nachádza stará, pôvodne púnska, lokalita. V minulosti sa jednalo o významný rímsky prístav, ktorý svojim vplyvom dlho súperil s Kartágom. V súčasnosti tu sú k videniu rozvaliny a rímske budovy, dokonca aj trochu zachovalejšej než Kartágo.

Obľúbené je aj Lac Ichkeul. Je to väčšie jazero. No turisticky je zaujímavý predovšetkým miestny park, ktorý je situovaný na úpätí vyhasnutej sopky. Na jazere má zimovisko obrovské množstvo vtákov, a tak je Lac Ichkeul chránenou rezerváciou.

Dedinka Sidi Bou Said  bola vždy vyhľadávaná najmämaliarmi a bلsnikmi. Najvنèڑou atrakciou dedinky je vڑak jej znلma bielo-modrل architektْra.  Sidi Bou Said  je v súčasnosti chránená organizáciou UNESCO. architektúry sa mestečko preslávilo aj filmom Angelika a sultán, ktorý tu bol natočený.

Bizerte sa dá zájsť aj do hlavného mesta krajiny, do Tunisu. Pre milovníkov histórie je v meste otvorené zaujímavé múzeum Bardo, kde sa dá dozvedieť veľa o architektúre použitej v Kartágu.

Obľúbeným návštevným miestom dovolenkárov je predovšetkým Kartágo. Kartágo je jedno zo severných predmestí Tunisu. Kartágo bolo staroveké, pôvodne fenické mesto, založené vysťahovalcami z Týru v roku 814 pred Kr.. Najväčšou atrakciou sú ruiny resp. zvyšky základov Antóniových kúpeľov postavených okolo roku 160 s rozlohou okolo 18 000 m2, ktoré sú zo severnej strany obkolesené prezidentským palácom.