Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Port El Kantaoui - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Port el Kantaoui a jeho okolie ponúka vhodné podmienky pre absolvovanie príjemných výletov. Už samotný rezort ponúka veľa zaujímavostí. Zaujímavé je predovšetkým päť kilometrov vzácnych zachovaných kresťanských katakomb. No za návštevu určite stojí aj archeologické múzeum, ktoré dokumentuje strategický, hospodársky aj kultúrny význam pôvodne fenickej osady, neskôr hlavného mesta celej byzantskej provincie. Islamský ribat, kláštornú pevnosť vojensky organizovaných mníchov, bojovníkov za islamskú vieru, tu postavili Arabi ako súčasť dlhej obrannej línie, tiahnucu sa pozdĺž afrického pobrežia Stredozemného mora. K posvätným patria malé tehlové stavby s kopulou, nazývané koubba alebo marabout, mauzólea s pozostatkami svätých. Stará, dokonale uchovaná medina s veľkou mešitou, dominantnou vežou, majákom, pevnosťou a trhoviskom, tvorí kontrast starobylých tradícií s moderným mestom.

Najvýznamnejšou stavbou v Monastir je ribat - pevnosť s majákovou vežou - založená v 8. storočí. Práve tá vystupovala v mnohých známych filmov ako napríklad Ježiš Nazaretský. V pôvodnej modlitebni sa zase dnes nachádza múzeum islamského umenia. V meste je postavená aj hradobná medina alebo za vzhliadnutie určite tiež stojí mauzóleum bývalého prezidenta Habida Bourguiby. Je to  nádherná stavba so zlatou kopulou a dvoma štíhlymi minaretmi.

Letovisko Mahdia ponúka tiež veľa zaujímavostí ako napríklad : typická brána Skifa Kahla, Mustafy Hamzy a Veľkú mešitu, Mestské múzeum, zbrojnicu, emirov palác a Veľkú vežu. Neďaleko Mahdie, na špičke mysu, sa nachádza aj turecká pevnosť zo 16. storočia zvaná Borj Mahdia. Pevnosť stojí na polostrove a staré mesto na trojuholníku zeme, ktorý k polostrovu vedie.

Port el Kantaoui je možné navštíviť aj dedinku El Jem. Dodnes v nej stojí zachované rímske koloseum, postavené v 3. stor. n. l.. Súčasťou vstupu do kolosea je aj návšteva múzea, ktoré obsahuje stovky rímskych mozaík vykopaných v okolí.

U turistov je v obľube najmä návšteva posvätného mesta Kairouan. Je to štvrté najdôležitejšie mesto islamu po Mekke, Medine a Jeruzalemu. História Kairouan siaha ešte do úplných začiatkov islamu. Súčasťou mesta je aj studňa, ktorá je podľa povesti prepojená so slávnou posvätnou studňou Zemzem nachádzajúca sa v Mekke.