Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Hammamet - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Hammamet ponúka vhodné podmienky pre absolvovanie príjemných výletov. Hammamet je dobrým štartovým bodom. Východným smerom od mesta sa nachádza prastaré mesto Nabeul.

U dovolenkárov je v obľube aj neďaleké staré islamské hradobné mesto (Medina) s pevnosťou (kasbah) z 15. storočia. Mesto pochádzajúce z roku 904 so sieťou uličiek, veľkou mešitou, kúpeľmi a množstvom obchodíkov a bazárov.

Letovisko Nabeul je hlavné mesto tuniského guvernátu Cap Bon, no známe je predovšetkým ako mesto všetkých hrnčiarov. Hrnčiarske výrobky z Nabeulu boli totiž známe už v dobách rímskych. Dnes v meste turistov očarujú obchodíky a dielne plné keramiky v typickej farbe: modrej, zelenej a žltej.

Pre turistov sú zaujímavé predovšetkým vykopávky fenického mesta Kerkoane.  V tejto archeologickej lokalite sa odkrývajú stavby z predrímskeho obdobia. Väčšina vykopávok je čisto rímska alebo byzantská.

Z letoviska Hammamet sa dá dostať aj do mesta Tarkouna, kde sa nachádzajú pozostatky rímskeho akvaduktu. Nechal ho postaviť kráľ Hadrián, aby  privádzal vodu z hôr do Kartága.

Ďalej vo vnútrozemí od Hammamet je situované Thuborbo Majus. Jedná sa o známe archeologické nálezisko z rímskej doby. Popri fóra je možné tu nájsť aj jeden z najväčších kapitolov Afriky, trh, chrám Merkura a dvoje termálne kúpele.

Z Hammamet sa oplatí vyraziť aj do medzinárodného kultúrneho strediska, ktoré bolo postavené podľa vzoru starého rímskeho amfiteátru.